Премини на информацијата за продуктот
1 од 8

Скала

Регуларна цена 1,700.00 MKD
Регуларна цена 2,050.00 MKD Цена на распродажба 1,700.00 MKD
На продажба Распродадено!

Сет за играње "Скала" се состои од повеќенаменска и практична Ѕуница двострана подлога со димензии 50х50цм, рачно изработена од 100% веганска кожа со колоритен и уникатен дизајн Игра Скала која брои 100 полиња од една страна и еднобојна ванила од другата страна. 

Подлогата доаѓа заедно со 4 фигури изработени од бука со висина од 7,5цм и обоени со боја прилагодена за употреба на детска игра и две коцки со димензии 3х3х3цм, сместени во уникатна Ѕуница торбичка и правила за игра.

Подлога со дизајн - креирана и изработена од Ѕуница

Дрвени фигури - изработени од Monkdolls 

Инспирирани од нашето безгрижно детство, полно со игра, смеа и вистинска дружба, заедно цртавме, кроевме, резбавме и боевме и ја создадовме "Скала".

Пресреќни сме што ја имаме таа чест, да ве вратиме во тие убави времиња и да уживате во заедничката игра со вашите малечки. Се надеваме дека ќе им стане омилена исто како и на нас.

 

 

Материјал

подлога - 100% веганска кожа, фигури - бука

Димензии

подлога 50 x 50 цм, дрвени човечиња висина 7,5цм, дрвена коцка 3х3х3цм

Одржување

Бришење со сува или мокра крпа, влажни марамици или средство за чистење на нежни површини.
Не се пере и не се чисти со средство со големо количество на хемикалии.
Подлогата може да се намокри, но задолжително да се исуши темелно пред да се здипли.
За да се ослободите од згужваност, поставете ја подлогата на рамна површина и на сонце, или пак во сушара 3-5мин. на средна температура.

За полесно секојдневие

Една подлога, а милион начини за користење, ниту еден од нив не е погрешен или точен. Едноставен производ кој изобилува со практичност и олеснување на секојдневието на секој еден од нас. Мултифункционални, лесни за одржување и се вклопуваат за сечиј вкус и сечија потреба.

Погледни ја целата колекција