МИНИ Престилка

Регуларна цена 500.00 MKD
Регуларна цена Цена на распродажба 500.00 MKD
На продажба Распродадено!

Повеќенаменска МИНИ престилка за деца рачно изработена од 100% веганска кожа со преклоп прерамки и нитни за регулирање на големината. Совршена за заштита на облеката при цртање, боење, помош на мама во кујна. Престилката има два предни џеба за криење на сите дрангулии низ домот.

Материјал

100% веганска кожа

Димензии

Одржување

Бришење со сува или мокра крпа, влажни марамици или средство за чистење на нежни површини. Не се пере и не се чисти со средство со големо количество на хемикалии. Престилката може да се намокри, но задолжително да се исуши темелно пред да се здипли. За да се ослободите од згужваност, поставете ја подлогата на рамна површина и на сонце, или пак во сушара 3-5мин. на средна температура.

За полесно секојдневие

Една подлога, а милион начини за користење, ниту еден од нив не е погрешен или точен. Едноставен производ кој изобилува со практичност и олеснување на секојдневието на секој еден од нас. Мултифункционални, лесни за одржување и се вклопуваат за сечиј вкус и сечија потреба.

Погледни ја целата колекција